Usporavaju istragu o ubistvu Danke Ilić: Porodica osumnjičenog otežala rad, otkriveno čime se služe
Ubistvo Danke Ilić duboko je potreslo društvo, a ono što produbljuje bol porodice devojčice je šutnja porodice Dragijević gdje se nalazi tijelo dvogodišnje devojčice iz Bora.
Majka Svetlana je odlučila da iskoristi zakonsko pravo i da ne svjedoči, otac Radoslav šuti od privođenja, njihov sin Dalibor je priznao da je bratu Dejanu pomogao da se riješi tijela, ali je samo dan kasnije preminuo u policijskoj stanici. Glavni osumnjičeni Dejan Dragijević za to vrijeme ponavlja da ne zna gdje je tijelo.
Policajci su nekoliko puta odvodili majku osumnjičenog, Svetlanu, iz njene porodične kuće u Zlotu.
Sa njom su obavljani razgovori, međutim, za utorak, 16. aprila, je bilo planirano njeno saslušanje u Višem javnom tužilaštvu u Zaječaru gde je izjavila da će iskoristiti svoje zakonsko pravo da ne svjedoči. Ona to pravo ima kao najbliži srodnik osumnjičenih.
S druge strane, Radoslav i Dalibor su uhapšeni nakon priznanja Dejana da je djevojčicu udavio i da su mu otac Radoslav i brat Dalibor pomogli da se riješi tela. U policijskoj stanici Radoslav je iskoristio svoje pravo da šuti.
Isto to je Radoslav uradio i na saslušanju u Višem javnom tužilaštvu u Zaječaru. Nakon toga mu je određen pritvor.
Dalibor preminuo nakon priznanja
Njegov sin Dalibor je ipak priznao da je pomogao Dejanu da se riješi tijela djevojčice i vodio je policajce na skoro 20 lokacija na kojima policajci ništa nisu pronašli. Dalibor je međutim nekoliko sati pred saslušanje u Tužilaštvu preminuo u policijskoj stanici gde je bio na zadržavanju 48 sati. Prema prvim informacijama, preminuo je od posljedica infarkta.
Dejana šalju na psihijatrijsko vještačenje
Dejan je u pritvoru koji traje 30 dana od trenutka kada je saslušan u Višem javnom tužilaštvu u Zaječaru gde je njegovo saslušanje trajalo dva sata tokom kojeg je priznao da je djevojčicu udavio. Janković i Dragijević će tamo otići kada se za to steknu uslovi.
Da li ovo utiče na istragu?
Da li šutnja, odbijanje svjedočenja i slanje na psihijatrijsko vještačenje može da utiče na istragu, objašnjava advokat Radomir Munižaba. Advokat Radomir Munižaba kaže da Zakon o krivičnom postupku propisuje institut privilegovanog svedoka, što u konkretnom slučaju znači da član uže porodice osumnjičenog ima pravo da ne svjedoči u postupku.
“Njemu se ne mogu postavljati pitanja i ne mora ništa da iznosi ukoliko se odluči da ne svjedoči. Njihove odluke bi mogle da otežaju istragu tužilaštva protiv osumnjičenih”, kaže advokat Munižaba, javlja Mondo.rs.(RBSM-RADIO)
GLEDAJTE NAJNOVIJE SERIJE – SVE EPIZODE NA SAJTU
KLIKNI OVDJE www.rbsm-serije.com
Pratite nas na INSTAGRAMU I FACEBOOKU
(RBSM-RADIO)