Majka me ostavila sa osam godina i rekla da sam NJENA GREŠKA…

0
Screenshot_429-483x445

Majka me ostavila sa osam godina i rekla da sam NJENA GREŠKA…

 

 

 

 

Kada sam imala oko osam godina, majka me je napustila. Otišla je, rekavši da ne može da podnese teret mog postojanja i da zaslužuje bolji život, jer je, prema njenim rečima, moj dolazak na svet uništio njen život.

 

 

Te reči su me duboko povredile, nisam mogao da poverujem da su došle iz usta moje majke. U tim teškim trenucima, tata je bio uz mene, pružao mi podršku i bio mi oslonac tokom celog mog školovanja.

 

 

 

 

 

 

Moj otac je uvijek bio uz mene, pružao mi podršku, pa čak i kupio automobil, često govoreći da sam ja njegovo najveće blago. Ali život je nepredvidiv i stvari se mijenjaju. Prije dva dana, moja majko, koja me napustila kad sam bila mala, pojavila se na našem pragu, moleći za oproštaj i pomoć, jer ju je muž izbacio iz kuće. Iako ne nosim mržnju u srcu, ovo je prvi put da sam osjetila potrebu da nekoga odbacim. Tata, hvala ti za sve.

 

 

BONUS TEKST

 

Zanimljivosti o Lavirintima kroz Historiju

 

 

Lavirinti su oduvijek fascinirali ljude, a njihova povijest bogata je mitovima, religijom, umjetnošću i psihologijom. Oni predstavljaju mnogo više od običnih zagonetki; simboliziraju putovanja, duhovnost i složenost ljudske psihe.

 

Jedna od najpoznatijih priča o lavirintima dolazi iz antičke Grčke. Prema mitu, na otoku Kreti je postojao lavirint koji je izgradio majstor Dedal po nalogu kralja Minosa. Lavirint je bio zatvor za Minotaura, polučovjeka-polubika, kojem su Atenjani morali plaćati danak u obliku mladih ljudi. Junak Tezej je uspio ubiti Minotaura i pronaći izlaz iz lavirinta uz pomoć niti koju mi ​​je dala kraljeva kći, Arijadna. Ova priča simbolizira borbu između svjetla i tame, reda i kaosa, te potrebe za mudrošću i smjernicama u životu.

 

 

Lavirinti nisu bili jedinstveni za Grčku; pojavljivali su se u mnogim kulturama širom svijeta. U srednjem vijeku, lavirinti su bili česti u europskim katedralama, a najpoznatiji je onaj u katedrali u Chartresu, Francuska. Ovi lavirinti nisu imali zidove, već su bili uklesani u podove crkave, služeći za meditaciju i duhovno šetnje. Hodanje bosonog kroz lavirint smatralo se simboličkim putovanjem kroz život prema Bogu, načinom pročišćavanja duše i postizanja unutarnjeg mira. (RBSM-RADIO)

 

 

 

 

 

 

 

GLEDAJTE NAJNOVIJE SERIJE – SVE EPIZODE NA SAJTU

Pratite nas na:         INSTAGRAMU         I       FACEBOOKU 

(RBSM-RADIO)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *