Bio šampion Evrope, a danas prodaje duvan na kiosku: Težak put nekada velike nade svetskog fudbala!
Nešto stariji ljubitelji fudbala se sigurno sećaju imena Oskar Minjambres, momak koji je početkom 21. veka stigao u prvi tim Reala kao velika nada španskog fudbala.
Od omladinca “kraljevskog kluba” došao je do tima koji je igrao i kasnije osvojio Ligu šampiona, a te 2002. godine odigrao je i svoj prvi meč u elitnom takmičenju.
Ipak, povrede su ga sprečile da napravi ozbiljniju karijeru a one su krenule da ga muče još na samom početku karijere.
Teško je povredio koleno u 12. minutu utakmice protiv Valensije i pauzirao je više od godinu dana.
Nakon povratka u Real više nije dobio priliku da zaigra, a nakon isteka ugovora nije mu ponuđen novi.
Tada je Minjambres otišao u Herkules, upoznao saigrače, odradio prvi trening, opet osetio bol u kolenu i odmah raskinuo ugovor te završio karijeru.
Godinama već prodaje duvan kako bi preživeo, sa suprugom je nakon igračke karijere otvorio kiosk.
– Morao sam se fokusirati da brinem o obitelji, to je najvažnije – rekao je bivši fudbaler.
– Uvijek sam bio anti-pušač, ne volim posao koji radim, ali što je tu je. Nije ispunjenje sna, ali ni nogomet nije sve u životu. Šteta što mi je karijera prerano završila, imam osjećaj da sam nogomet mogao igrati još dugo, dugo.
GLEDAJTE NAJNOVIJE SERIJE – SVE EPIZODE NA SAJTU – KLIKNI OVDJE
Pratite nas na INSTAGRAMU I FACEBOOKU
(RBSM-RADIO)